Idealny czaprak dla konia – jaki powinien być?

Rozpoczynając przygodę z jeździectwem każdy z nas w pewnym momencie zaczyna kompletowanie sprzętu jeździeckiego nie tylko dla siebie, ale również dla konia. Jednym z pierwszych akcesoriów, po które sięgamy dla swojego wierzchowca, niewątpliwie jest czaprak.

Ten niepozorny kawałek materiału, do którego na początku nie przykładamy zbyt wielkiej wagi, to niezwykle ważny element sprzętu jeździeckiego używany każdego dnia. To właśnie od niego zależy komfort wrażliwej skóry na plecach konia, ochrona przed otarciami czy przegrzaniem. Jakość jego wykonania jest również niezwykle ważna dla jeźdźca. Czaprak wykonany z najwyższej jakości materiałów i nici zapewnia dużą wytrzymałość, łatwość utrzymania w czystości i elegancki wygląd nawet po wielu praniach.

Czapraki dla koni Winderen

Projektując nasze czapraki, wzięliśmy sobie za cel zapewnienie koniom i jeźdźcom jak największego komfortu podczas codziennej pracy. Anatomiczny kształt czapraków Winderen pozwala na jego idealne dopasowanie do naturalnych krzywizn konia, a doskonały zestaw materiałów najwyższej jakości zapewnią znakomitą termoregulację i wytrzymałość. Jakie cechy sprawiają, że czaprak Winderen to najlepszy wybór dla Ciebie i Twojego konia? Dowiedz się, w jaki sposób może on poprawić wasz komfort.

Termoregulacja w czaprakach

Podczas jazdy koń najbardziej poci się właśnie pod czaprakiem, w miejscu przylegania tybinek siodła. Dlatego spodni materiał to gofrowana 100% bawełna, która zapewnia doskonałe odprowadzenie potu, a wnętrze czapraka wypełnia miękki, naturalny filc o wysokiej chłonności. Użycie naturalnych materiałów sprawia, że nasze czapraki są wygodne dla Twojego konia, a jednocześnie stanowią doskonałą izolację pomiędzy siodłem a koniem, zapobiegając przegrzewaniu wrażliwej skóry pleców.

A – Wytrzymały materiał wierzchni
B – Filcowe wypełnienie
C – Gofrowana 100% bawełna

Dopasowanie czapraka

Kształt czapraka Winderen jest maksymalnie dostosowany do naturalnych krzywizn końskiego grzbietu. Przód czapraka został podniesiony tak, aby zostawić jak najwięcej przestrzeni na wrażliwy kłąb, wtedy jak wyprofilowany tył maksymalnie odsuwa jego krawędzie od delikatnego końskiego kręgosłupa. Pamiętaliśmy również o odpowiedniej sztywności wypełnienia, minimalizując w ten sposób ryzyko przesunięcia się czapraka w czasie nawet najbardziej intensywnej jazdy.

Wytrzymałość czapraka

Czapraka używasz codziennie, na każdą jazdę, dlatego jego wytrzymałość jest niezwykle istotna. Chcąc jak najbardziej przedłużyć wytrzymałość czapraków Winderen, użyliśmy najwyższej jakości materiałów i nici, a miejsca przy łydce i popręgu, narażone na największe tarcie, zostały specjalnie wzmocnione. Co więcej, czapraki Winderen doskonale nadają się do prania w pralce, zachowując swój kształt, kolor i sztywność nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu.

Czaprak dla każdego

Tworząc czapraki Winderen, chcieliśmy odpowiedzieć na potrzeby wielu różnych jeźdźców. Dlatego stworzyliśmy wersję pony, skokową i ujeżdżeniową. Czaprak przeznaczony dla siodeł dresażowych występuje w dwóch rozmiarach, Standard i Petite, co pozwala na elegancki, nienaganny wygląd niezależnie od długości tybinki siodła. Czapraki Winderen są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, dlatego każdy jeździec znajdzie coś dla siebie.

W Winderen skupiamy się na tworzeniu sprzętu jeździeckiego skoncentrowanego na realnych potrzebach koni i jeźdźców, a idealny czaprak szybko okazał się jedną z nich. Dzięki naszemu własnemu wieloletniemu doświadczeniu w siodle, konsultacjom ze specjalistami z różnych dziedzin oraz jeźdźcami na wszystkich poziomach zaawansowania mogliśmy dostrzec wszystkie problemy i rozwiązać je w czaprakach Winderen. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii powstania tego wyjątkowego produktu, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym artykułem w Strefie Wiedzy Winderen.

Poznaj szeroką ofertą dostępnych rozmiarów i kolorów czapraków oraz z całą gamą innowacyjnego sprzętu jeździeckiego Winderen w internetowym sklepie jeździeckim producenta.