Jak zadbać o psa w upalne dni?

Upały są męczące nie tylko dla nas, ale również dla naszych psów. Zbyt długie przebywanie na słońcu może skutkować udarem cieplnym. Dlatego też każdy właściciel psa powinien wiedzieć jak zapewnić mu odpowiednie warunki latem.

Jak zadbać o psa w upalne dni?

Buda dla psa nie jest dobrym pomysłem w czasie upałów, gdyż szybko się nagrzewa. Jeśli jednak nasz pies spędza większość czasu w ogrodzie, to musimy zapewnić mu zacienione miejsca. Drzewa czy krzewy dają cień w upalne dni. Jeśli mamy zadaszony taras, to jest to dobre miejsce na postawienie misek dla naszego pupila. Pamiętajmy także o tym, żeby regularnie dolewać psu wody. Posiadanie domu z ogrodem wiąże się z możliwością postawienia basenu. Basen dla psa nie musi być duży. Wystarczy taki, żeby nasz pupil mógł się w nim położyć. Woda wolno się nagrzewa, przez co jest dużo chłodniejsza niż temperatura otoczenia. Dzięki temu nasz pupil będzie mógł się schłodzić w dowolnej chwili. Niestety większość osób mieszka w bloku, gdzie basen nie jest najlepszym pomysłem na schłodzenie psa.

Mata chłodząca będzie dobrym wyborem zarówno w domu, jak i w czasie podróży. Najczęściej wybierane są maty z żelem chłodzącym. Stosunkowo długo działają, a także są łatwo dostępne i tanie. Matę chłodzącą najlepiej umieścić na podłodze w miejscu zacienionym. Ustawienie jej na słońcu mija się z celem, gdyż mata szybko się nagrzeje. Matę możemy schłodzić w lodówce czy zamrażalniku. Dzięki temu stale będzie chłodzić naszego pupila. Pamiętajmy także o dolewaniu wody do miski. W upalne dni psy piją znacznie więcej, przez co mogą chcieć częściej wychodzić. Dlatego warto rozważyć dodatkowe wyjście, nawet jeśli będzie to wyjście pod klatkę, żeby pies się wysikał.

Rano i wieczorem możemy zabrać psa na dłuższy spacer. Temperatury na zewnątrz są wtedy odpowiednie. W ciągu dnia warto udać się na spacer w miejsca, w których jest cień. Zdecydowanie lepiej jest chodzić z psem po trawie, która jest chłodniejsza niż chodnik. W czasie dłuższego spaceru warto mieć przy sobie wodę. Dobrze sprawdzi się specjalny bidon dla psa bądź składane miski silikonowe. Wiele osób goli psy latem, co nie jest dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza jeśli strzyżenie jest do samej skóry. Sierść bowiem chroni skórę psa przed promieniowaniem słonecznym. Dodatkowo dba o utrzymanie prawidłowej temperatury ciała. Sierść izoluje ciało psa zarówno przed niskimi, jak i wysokimi temperaturami. Zatem strzyżenie psa na krótko nie jest dobrym pomysłem. Jeśli chcemy ostrzyć naszego pupila, to zdecydowanie lepiej zrobić to własną bądź jesienią, kiedy to temperatury nie są ani wysokie, ani zbyt niskie.

1 thought on “Jak zadbać o psa w upalne dni?

Comments are closed.