5 najdroższych ras psów na całym świecie.

Wiele osób zastanawia się, jakie są najdroższe psy na świecie. Właśnie ten cały artykuł będzie oparty tylko i wyłącznie na takowych rasach psów, które są często droższe niż dobry samochód osobowy.

Wiele tych ras możesz, kupić w tym artykule przedstawimy, Ci najdroższe rasy psów ich ceny i wiele to więcej.

5. Kerry Blue Terrier.

Ów rasa, psa średnio potrafią kosztować aż 2300 złotych. Nie wydaje się to ogromną kwotą jak na najdroższego psa na świecie. Jednak ich częste choroby i dbanie o wygląd tego psa i wiele więcej elementów potrzebnych do zachowania psa jak najlepiej umieją sięgać zawrotną cenę aż 27000 złotych. Psy pod dobrą opieką żyją 15 lat.

4. Dog Niemiecki.

Dobrze znana rasa zaliczana do grupy molosów. Koszt takowego psa też nie jest olbrzymi, bo kosztuje 3000 złotych. Jednak jak w przypadku Kerry Blue Terrier jego wartość utrzymania szacowana jest na 27000 złotych.

3. Berneński Pies Pasterski.

Tej rasy nikomu nie musimy już przedstawiać bardzo dobrze nam znana rasa psów. Jest to jeden z największych ras psów na świecie a jego waga się do 50 kilogramów a koszt do 3100 złotych. Jednakże znów jego koszty utrzymania są naprawdę ogromne, ponieważ sięgają one aż 24000 złotych.

2. Owczarek Niemiecki.

Bardzo dobrze nam już znany. Rasa ta jest bardzo to inteligentna. Koszt takowego pieska wynosi zaledwie do 3000 złotych. Jednakże, że te psy żyją 13/15 lat, a już po 8 roku życia mogą, być bardzo schorowane to ich koszty leczenia są, bardzo duże. Wówczas, wtedy kiedy psa chcemy, przytrzymać przy sobie jak najdłużej wychodzą, takowe koszty aż do 78000 złotych.

1. Chow Chow.

Jest to bardzo mało znana rasa psów w Polsce. Są, bardzo duże przypominają, lwa nawet z postury jednak ich pysk jest pomarszczony. Jak już znajdziemy, takową hodowlę tych psów w Polsce to zakup psa wyniesie, aż 3500 złotych. jednakże jedna jego wizyta u weterynarza kończy się kwotą 350 złotych i wyżej. Dlatego, też jego szacowane koszty za opiekę zdrowotną mogą sięgać nawet do 42000 złotych.