O nas w mediach

O działalności naszej fundacji można przeczytać w mediach branżowych, ale i nie tylko. Mieliśmy także przyjemność kilka razy gościć na antenie radiowej (glównie w Radio Dla Ciebie).

Trening na czworoboku

„Czworoboki szkoleniowe, to nowa inicjatywa szkoleniowa naszej fundacji. Pomysł sam w sobie nie nowy, ale dla naszej fundacji, to inauguracja tego typu działalności. Czworoboki szkoleniowe to niepowtarzalna okazja, aby potrenować w atmosferze prawdziwych zawodów. Wiadomo, że każdy wyjazd na zawody, nawet dla najbardziej doświadczonego jeźdźca i konia, wiąże się z emocjami i niejednokrotnie z ogromnym stresem. Czworoboki szkoleniowe bardzo pomagają w zdobyciu rutyny i oswojenia się z atmosferą prawdziwych zawodów. Mamy nadzieję, że ta nowa inicjatywa przyjmie się wśród zawodników i na stałe wpisze się w kalendarz startów.” - mówi Agnieszka Kopka z Fundacji Horse Sport, która była organizatorem czworoboków szkoleniowych w Gostarze.
"Konie i Rumaki" (XI 2012)


Czy koń to najlepszy przyjaciel człowieka?

Fundacja Horse Sport była współorganizatorem audycji.
Koń, jaki jest, każdy widzi. Zresztą wystarczy zerknąć na obrazy Wojciecha Kossaka. Kiedyś nieodzowny towarzysz człowieka. Jazda konna, czy wyścigi konne, które także w najbliższy weekend odbywają się na Służewcu, to stały element rekreacji. Nie zapominajmy, że koń jest bardzo pomocny człowiekowi, np. w hipoterapii.
Radio Dla Ciebie (20.07.2012)

czytaj więcej >>


Każdy może jeździć konno

Gośćmi Dariusza Ciesielskiego byli Agnieszka Kopka, założycielka fundacji Horse Sport, Beata Wróblewska, właścicielka sklepów jeździeckich, Radosław Wiszniowski, przedstawiciel Polskiego Związku Jeździectwa, Michał Wierusz - Kowalski, redaktor naczelny kwartalnika "Hodowca i Jeździec", Marek Siudym, aktor, Katarzyna Dowbor, prezenterka oraz Lidia Kacperska, psycholog koni.
Radio Dla Ciebie (19.04.2012)

czytaj więcej >>


Relacja z Cavaliady (Torwar, Warszawa)

Podsumowanie Uniwersytetu Jeździeckiego.
Świat Koni (kwiecień 2012)

czytaj więcej >>


Prestiżowa impreza jeździecka - Cavaliada

Zapowiedź Cavaliady oraz programu edukacyjnego Uniwersytet Jeździecki organizowanego przez naszą fundację, który towarzyszył warszawskiej Cavaliadzie.
Kawa czy Herbata? (23.03.2012)

czytaj więcej >>


Poczytalność jeździecka

"Można powiedzieć, że dzisiaj jeźdźcy i miłośnicy koni podzielili się na dwa przeciwstawne obozy: klasyków i tzw. naturalsów. W ramach tych obozów powstają podgrupy – niemalże sekty, silnie broniące swoich racji. Gdyby tak jednak zapytać przypadkowego członka takiej grupy dlaczego wybrał akurat taką a nie inną drogę pracy z koniem, jestem skłonna się założyć, ze wielu z nich nie potrafiłoby podać racjonalnych argumentów.
Świat Koni (IV 2012)


Klinika doskonała

"Gdy ponad pół roku temu wyjeżdżałam z Kuźni Nowowieskiej po klinice z Anky van Grunsven, myślałam, że lepiej się nie da zorganizować konsultacji jeździeckich. Jak udowodniła klinika z Ullą Salzgeber, byłam w błędzie.
Organizatorka, Agnieszka Kopka, profesjonalistka w każdym calu, zmieniając miejsce i bohaterkę udowodniła, że można zrobić to tak, aby wszyscy byli zadowoleni i oceniali imprezę w samych superlatywach. (...) Tak trzymać Pani Agnieszko, czekamy na kolejne spotkania."
Hodowca i Jeździec (Zima 2012)

czytaj więcej >>


Klinika z Ullą Salzgeber

"Szkolenie z Ullą Salzgeber od początku cieszyło się dużym zainteresowaniem, przede wszystkim wśród jeźdźców chcących przyjechać z własnym koniem. W sumie zgłosiło się prawie 30 par, spośród których wyłonionych zostało 12. Głownym kryterium wyboru był zgłoszony przez jeźdźca problem. Organizator zwracał też uwagę, by dobrać zawodników i konie na różnym poziomie zaawansowania i doświadczenia, tak aby każdy widz, mógł wynieść z treningów coś dla siebie."
Koń Polski (I 2012)

czytaj więcej >>


Diabeł tkwi w podstawach

"Konsultacje uejżdżeniowe z Ullą Salzgeber odbyły się w ostatni weekend listopada w podwarszawskim KJ Aromer. Przy pełnych trybynach w klinice wzięło udział 12 par na różnym poziomie zaawansowania i doświadczenia (zarówno jeźdźców, jak i koni). Mieliśmy przegląd wszystkich kategorii wiekowych jeźdźców. Oglądaliśmy konie młode i starsze, mniej i bardziej doświadczone. (...) Czy konsultacje spłeniły moje oczekiwania? Przeszły nawet najśmielsze."
Konie i Rumaki (I 2012)

czytaj więcej >>


Ulla Salzgeber w Polsce

"Fundacja Horse Sport w osobie Agnieszki Kopki zrobiła wspaniały prezent miłośnikom ujeżdżenia organizując następne seminarium - po zeszłorocznym z Anky van Grunsven - tym razem z Ullą Salzgeber. (...) Agnieszce Kopce i całemu całemu jej zespołowi należą się słowa najwyższego uznania za kolejne super przygotowane i przeprowadzone sminarium. Działania Agnieszki są najlepszym argumentem przeciwko tym, którzy własną nieudolność. lenistwo i marazm tłumaczą hasłem o "polskiej rzeczywistości". Brawo Horse Sport!".
Świat Koni (I 2012)

czytaj więcej >>


Spotkanie z Ullą Salzgeber

"Po sobotnich sesjach treningowych odbyło się spotkanie z Ullą. Pytana o to jakie są jej odczucia z wizyty w Polsce odpowiedziała, że nie jest tu inaczej niż w innych klubach, aczkolwiek hala jest dużo większa niż te, do których przyzwyczajona jest w Niemczech. Jest zarówno wyższa, jak i szersza."
dressage.pl

czytaj więcej >>


Gwiazda jeździectwa na jedynej klinice w Polsce!

Nie lada gratka dla wszystkich fanów jeździectwa. Na specjalną klinikę ujeżdżeniową do Polski przyjedzie wielokrotna mistrzyni olimpijska Ulla Salzgeber.
www.tvpsport.pl

czytaj więcej >>


Robię to, co kocham

"Pomysł owstał już dawno i napisała go proza życia - szukanie dobrego trenera z doświadczeniem popratym wynikami w sporcie, rzetelnej i fachowej wiedzy,chęć podpatrzenia najlepszych i skonfrontowania z nimi swoich umiejętności. Taki scenariusz przerabia chyba większość osób mających ambicje osiągnięcia czegoś w jeździectwie. (...) Postanowiłam (...) spróbować robić to, co kocham, bo kiedyś ktoś mądry mi powiedział, że jak się robi, to co się kocha, to się nie racuje."
Konie i Rumaki (XI 2011)

czytaj więcej >>


Jeździectwo - sport dla wszystkich

"Jeździectwo to nie tylko przyjemna forma spędzania wolnego czasu, ale również ćwiczenie mięśni i umiejętności opanowania". Jeździectwo jest sportem, sposobem na spędzanie czasu aktywnie. Już dzieci od 4 - 5 roku życia zaczynają jeździć konno. Wiadomo, że trzeba to robić z wyczuciem i umiejętnie, ponieważ nie można przeforsować układu kostno - mięśniowego dziecka. Nie ma również górnej granicy wieku - wystarczy wspomnieć tu chociażby Wandę Wąsowską, wielokrotną mistrzynię Polski w ujeżdżaniu, która mimo swojego leciwego wieku, do dziś dnia codziennie jeździ na swoich koniach - mówi gość RDC."
Radio Dla Ciebie (24.11.2011)

czytaj więcej >>


Konsultacje z Ullą Salzgeber już wkrótce

wywiad z założycielką Fundacji Hors Sport Agnieszka Kopka
Horse Sport, a dokładniej – Fundacja Horse Sport, to prywatna inicjatywa, której głównym celem jest popularyzacja i rozwój jeździectwa w Polsce w ramach trzech dyscyplin olimpijskich, jak również podniesienie kwalifikacji polskich zawodników i kadry szkoleniowej. Pomysłodawcą i fundatorem jestem ja, ale za realizacją poszczególnych projektów fundacji stoi oczywiście więcej osób. Niesamowite jest to, że coraz więcej osób zupełnie bezinteresownie dołącza się do nas, oferując swoją pomoc, umiejętności i czas.
dressage.pl

czytaj więcej >>


Co Was kręci

Wywiad z założycielką Fundacji Horse Sport - Agnieszką Kopką.
"Nadrzędnym celem Fundacji Horse Sport jest popularyzacja profesjonalnego jeździectwa w Polsce oraz podnoszenie kwalifikacji polskich zawodniów i kadry szkoleniowej. W sumie postawiliśmy sobie siedem celów, które są dla mnie równie ważne. (...) Jednym z pomysłów, jest organizowanie konsultacji jeździeckich (w zakresie trzech dyscyplin olimpijskich) z celebrytami z jeździeckiego świata...".
Czwórka Polskie Radio (20.11.2011)

czytaj więcej >>


Czyńmy sprawy prostrzymi

"Świeżo założona przez Agnieszkę Kopkę firma Horse Sport ma ambitne cele, o czym najlepiej świadczy jej credo "Nasza pasją jest profesjonalne jeździectwo". Czy można sonie wyobrazić lepszy start od zorganizowania konsultacji szkoleniowych z trzykrotną mistrzynia olimpijską w ujeżdżeniu - Anky van Grunsven?
Koń Polski (IV 2011)

czytaj więcej >>


Go forwards!!!

Wielkie podekscytowanie wśród ujeżdżeniowców można było odczuć już na kilka tygodni przed zapowiedzianą wizytą - wszak to po raz pierwszy gościlismy w Polsce na konsultacjach - klinice osobę, która może pochwalić się aż siedmioma tytułami olimpijskimi. (...) cytując Anky, była to jedna z najlepiej zorganizowanych klinik, w jakiej przyszło jej brać udział. I taki też cel postawiła sobie główna organizatorka imprezy - pani Agnieszka Kopka.
Hodowca i Jeździec (II kw 2011)

czytaj więcej >>


Anky w Kuźni Nowowiejskiej

Oczekiwane z wielkimi emocjami konsultacje szkoleniowe z Anky van Grunsven naprawdę się wydarzyły i stały się wielkim sukcesem dla debiutującej w roli organizatora imprez organizacji Horse Sport. Niesłychanie miłe było uczucie dumy i satysfakcji czy wręcz patrotyzmu, że nasi też potrafią. (...) Jeśli Horse Sport zdoła utrzymać cykl szkoleń na tym poziomie, to będziemy mieli do czynienia z unikatową inicjatywą na skalę europejską.
Świat Koni (IV 2011)

czytaj więcej >>

Nasi partnerzy